Samtec Inc. YTE-117-02-F-Q-515
Part No.:
YTE-117-02-F-Q-515
Datasheet:
FullcoresYTE-117-02-F-Q-515.pdf
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY ELEV
Packaging:
Tube
Number of Positions:
68
Pitch - Mating:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing - Mating:
0.079" (2.00mm)
Contact Finish Thickness - Mating:
3.00µin (0.076µm)
Insulation Height:
0.515" (13.08mm)
Contact Length - Post:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C