Samtec Inc. YTE-105-02-G-Q-730
Part No.:
YTE-105-02-G-Q-730
Datasheet:
FullcoresYTE-105-02-G-Q-730.pdf
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY ELEV
Number of Positions:
20
Pitch - Mating:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
4
Row Spacing - Mating:
0.079" (2.00mm)
Insulation Height:
0.730" (18.54mm)
Contact Length - Post:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C