Samtec Inc. YTE-104-02-M-6-670
Part No.:
YTE-104-02-M-6-670
Datasheet:
FullcoresYTE-104-02-M-6-670.pdf
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY ELEV
Number of Positions:
24
Pitch - Mating:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
6
Row Spacing - Mating:
0.079" (2.00mm)
Insulation Height:
0.670" (17.02mm)
Contact Length - Post:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C