Amphenol Anytek VM1535000000G
Part No.:
VM1535000000G
Description:
TERM BLOCK PLUG 15POS STR 3.81MM
Number of Positions:
15
Positions Per Level:
15
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Current - UL:
10 A
Voltage - UL:
300 V
Wire Gauge or Range - AWG:
16-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm²:
Color:
Black
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C