Amphenol Anytek VM1175500000G
Part No.:
VM1175500000G
Package:
Datasheet:
FullcoresVM1175500000G.pdf
Description:
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 5MM
Number of Positions:
11
Positions Per Level:
11
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Current - UL:
20 A
Voltage - UL:
300 V
Wire Gauge or Range - AWG:
12-22 AWG
Wire Gauge or Range - mm²:
0.34-2.5mm²
Color:
Green
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C