Amphenol Anytek VM1155530000G
Part No.:
VM1155530000G
Package:
Datasheet:
FullcoresVM1155530000G.pdf
Description:
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 5.08MM
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Current - UL:
20 A
Voltage - UL:
300 V
Color:
Green
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C