Amphenol Anytek VM1005530000G
Part No.:
VM1005530000G
Datasheet:
FullcoresVM1005530000G.pdf
Description:
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 7.62MM
Pitch:
0.300" (7.62mm)
Current - UL:
20 A
Voltage - UL:
300 V
Color:
Green
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C