Amphenol Anytek VL42B1500000G
Part No.:
VL42B1500000G
Datasheet:
FullcoresVL42B1500000G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 42POS VERT 2.5MM
Number of Positions:
42
Positions Per Level:
21
Pitch:
0.098" (2.50mm)
Current - UL:
4 A
Voltage - UL:
125 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C