Amphenol Anytek VL4213500000G
Part No.:
VL4213500000G
Datasheet:
FullcoresVL4213500000G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 42POS VERT 3.5MM
Number of Positions:
42
Positions Per Level:
21
Pitch:
0.138" (3.50mm)
Current - UL:
8 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C