Amphenol Anytek VL38B1510000G
Part No.:
VL38B1510000G
Datasheet:
FullcoresVL38B1510000G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 38POS 90DEG 2.5MM
Number of Positions:
38
Positions Per Level:
19
Pitch:
0.098" (2.50mm)
Header Orientation:
90°, Right Angle
Current - UL:
4 A
Voltage - UL:
125 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C