Amphenol Anytek VL3871500000G
Part No.:
VL3871500000G
Datasheet:
FullcoresVL3871500000G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 38POS VERT 5MM
Number of Positions:
38
Positions Per Level:
19
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Header Orientation:
Vertical
Current - UL:
20 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C