Amphenol Anytek VL1813500000G
Part No.:
VL1813500000G
Datasheet:
FullcoresVL1813500000G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 3.5MM
Number of Positions:
18
Positions Per Level:
9
Pitch:
0.138" (3.50mm)
Header Orientation:
Vertical
Current - UL:
8 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C