Amphenol Anytek VL16B1500000G
Part No.:
VL16B1500000G
Datasheet:
FullcoresVL16B1500000G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 2.5MM
Number of Positions:
16
Positions Per Level:
8
Pitch:
0.098" (2.50mm)
Header Orientation:
Vertical
Current - UL:
4 A
Voltage - UL:
125 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C