Amphenol Anytek VL1631500000G
Part No.:
VL1631500000G
Datasheet:
FullcoresVL1631500000G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 32POS VERT 3.81MM
Number of Positions:
32
Positions Per Level:
16
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Header Orientation:
Vertical
Current - UL:
10 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C