Amphenol Anytek VL14B1510000G
Part No.:
VL14B1510000G
Datasheet:
FullcoresVL14B1510000G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 14POS 90DEG 2.5MM
Number of Positions:
14
Positions Per Level:
7
Pitch:
0.098" (2.50mm)
Header Orientation:
90°, Right Angle
Current - UL:
4 A
Voltage - UL:
125 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C