Amphenol Anytek VK1731500000G
Part No.:
VK1731500000G
Datasheet:
FullcoresVK1731500000G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 17POS 3.81MM
Type:
Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions:
17
Positions Per Level:
17
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Current - UL:
8 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C