Amphenol Anytek VK1570500000G
Part No.:
VK1570500000G
Datasheet:
FullcoresVK1570500000G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 15POS 45DEG 5MM
Type:
Header, Male Pins, Shrouded (2 Side)
Number of Positions:
15
Positions Per Level:
15
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Current - UL:
15 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C