Vishay Vitramon VJ2225Y473JBGAT4X
Part No.:
VJ2225Y473JBGAT4X
Datasheet:
FullcoresVJ2225Y473JBGAT4X.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 1KV X7R 2225
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)