Vishay Vitramon VJ2225Y154JBEAT4X
Part No.:
VJ2225Y154JBEAT4X
Datasheet:
FullcoresVJ2225Y154JBEAT4X.pdf
Description:
CAP CER 0.15UF 500V X7R 2225
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Open Mode, Soft Termination
Size / Dimension:
0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)