Vishay Vitramon VJ2225Y124JBCAT4X
Part No.:
VJ2225Y124JBCAT4X
Datasheet:
FullcoresVJ2225Y124JBCAT4X.pdf
Description:
CAP CER 0.12UF 200V X7R 2225
Capacitance:
0.12 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)