Vishay Vitramon VJ2225Y103JBRAT4X
Part No.:
VJ2225Y103JBRAT4X
Datasheet:
FullcoresVJ2225Y103JBRAT4X.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 1.5KV X7R 2225
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1500V (1.5kV)
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Open Mode, Soft Termination, High Voltage
Size / Dimension:
0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)