Vishay Vitramon VJ2225A103JXCAT
Part No.:
VJ2225A103JXCAT
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
FullcoresVJ2225A103JXCAT.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 200V NP0 2225
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Series:
VJ
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
2225 (5763 Metric)
Size / Dimension:
0.220" L x 0.250" W (5.59mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)