Vishay Vitramon VJ2220Y125JBBAT4X
Part No.:
VJ2220Y125JBBAT4X
Datasheet:
FullcoresVJ2220Y125JBBAT4X.pdf
Description:
CAP CER 1.2UF 100V X7R 2220
Capacitance:
1.2 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
2220 (5750 Metric)
Size / Dimension:
0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)