Vishay Vitramon VJ1825Y563JBGAT4X
Part No.:
VJ1825Y563JBGAT4X
Datasheet:
FullcoresVJ1825Y563JBGAT4X.pdf
Description:
CAP CER 0.056UF 1KV X7R 1825
Capacitance:
0.056 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Open Mode, Soft Termination, High Voltage
Size / Dimension:
0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)