Vishay Vitramon VJ1825Y155MXBAT
Part No.:
VJ1825Y155MXBAT
Datasheet:
FullcoresVJ1825Y155MXBAT.pdf
Description:
CAP CER 1.5UF 100V X7R 1825
Series:
VJ
Capacitance:
1.5 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)