Vishay Vitramon VJ1825Y125JBBAT4X
Part No.:
VJ1825Y125JBBAT4X
Datasheet:
FullcoresVJ1825Y125JBBAT4X.pdf
Description:
CAP CER 1.2UF 100V X7R 1825
Capacitance:
1.2 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Open Mode, Soft Termination
Size / Dimension:
0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)