Vishay Vitramon VJ1825A121JBCAT4X
Part No.:
VJ1825A121JBCAT4X
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
FullcoresVJ1825A121JBCAT4X.pdf
Description:
CAP CER 120PF 200V NP0 1825
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Series:
VJ OMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
120 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Open Mode, Soft Termination
Ratings:
Applications:
SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1825 (4564 Metric)
Size / Dimension:
0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)