Vishay Vitramon VJ1210Y472KLEAJ32
Part No.:
VJ1210Y472KLEAJ32
Datasheet:
FullcoresVJ1210Y472KLEAJ32.pdf
Description:
CAP CER 4700 PF 500V X7R 1210 PB
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
500V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.076" (1.94mm)