Vishay Vitramon VJ1210Y273JLLAJ32
Part No.:
VJ1210Y273JLLAJ32
Datasheet:
FullcoresVJ1210Y273JLLAJ32.pdf
Description:
CAP CER 27000 PF 630V X7R 1210 P
Capacitance:
0.027 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.076" (1.94mm)