Amphenol Anytek VF1871500000G
Part No.:
VF1871500000G
Datasheet:
FullcoresVF1871500000G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 5MM
Type:
Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions:
18
Positions Per Level:
9
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Current - UL:
10 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C