Amphenol Anytek V91551520000G
Part No.:
V91551520000G
Datasheet:
FullcoresV91551520000G.pdf
Description:
TERM BLOCK RCPT 15POS 5.08MM
Number of Positions:
15
Positions Per Level:
15
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Current - UL:
12 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C