Amphenol Anytek V72272500000G
Part No.:
V72272500000G
Datasheet:
FullcoresV72272500000G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 22POS VERT 5MM
Number of Positions:
22
Positions Per Level:
22
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Current - UL:
10 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C