Amphenol Anytek V72172500000G
Part No.:
V72172500000G
Datasheet:
FullcoresV72172500000G.pdf
Description:
TERM BLOCK HDR 21POS VERT 5MM
Number of Positions:
21
Positions Per Level:
21
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Current - UL:
10 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C