Amphenol Anytek V51451520000G
Part No.:
V51451520000G
Datasheet:
FullcoresV51451520000G.pdf
Description:
TERM BLOCK RCPT 14POS 5.08MM
Number of Positions:
14
Positions Per Level:
14
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Current - UL:
12 A
Voltage - UL:
300 V
Wire Gauge or Range - AWG:
12-30 AWG
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C