Amphenol Anytek V50631530000G
Part No.:
V50631530000G
Datasheet:
FullcoresV50631530000G.pdf
Description:
TERM BLOCK RCPT 6POS 3.81MM
Number of Positions:
6
Positions Per Level:
6
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Mounting Type:
DIN Rail
Current - UL:
8 A
Voltage - UL:
300 V
Wire Gauge or Range - AWG:
14-28 AWG
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C