Amphenol Anytek V50551520000G
Part No.:
V50551520000G
Datasheet:
FullcoresV50551520000G.pdf
Description:
TERM BLOCK RCPT 5POS 5.08MM
Number of Positions:
5
Positions Per Level:
5
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Mounting Type:
DIN Rail
Current - UL:
12 A
Voltage - UL:
300 V
Wire Gauge or Range - AWG:
12-30 AWG
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C