Samtec Inc. TSW-110-23-T-S-LL
Part No.:
TSW-110-23-T-S-LL
Package:
Datasheet:
FullcoresTSW-110-23-T-S-LL.pdf
Description:
CONN HEADER VERT 10POS 2.54MM
Pitch - Mating:
0.100" (2.54mm)
Termination:
Kinked Pin, Solder
Contact Length - Mating:
0.230" (5.84mm)
Contact Length - Post:
0.115" (2.92mm)
Overall Contact Length:
0.445" (11.30mm)
Insulation Height:
0.100" (2.54mm)