Amphenol Anytek TS19715A0000G
Part No.:
TS19715A0000G
Datasheet:
FullcoresTS19715A0000G.pdf
Description:
TERM BLOCK PLUG 19POS 90DEG 5MM
Series:
02-500
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Header Orientation:
Plug Wire Entry:
90°
Termination Style:
Screw - Rising Cage Clamp
Current - UL:
12 A
Voltage - UL:
300 V
Wire Gauge or Range - mm²:
1-2.5mm²
Color:
Green
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C