Amphenol Anytek TS15A15C0000G
Part No.:
TS15A15C0000G
Datasheet:
FullcoresTS15A15C0000G.pdf
Description:
TERM BLOCK PLUG 15POS 7.5MM
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Header Orientation:
Plug Wire Entry:
90°
Current - UL:
15 A
Voltage - UL:
300 V
Color:
Green
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C