Amphenol Anytek TJ1951030000G
Part No.:
TJ1951030000G
Datasheet:
FullcoresTJ1951030000G.pdf
Description:
TERM BLOCK PLUG 19POS STR 5.08MM
Number of Positions:
19
Positions Per Level:
19
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Current - IEC:
20A
Voltage - IEC:
300 V
Current - UL:
20 A
Voltage - UL:
300 V
Color:
Black
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C