Amphenol Anytek TJ1751520000G
Part No.:
TJ1751520000G
Datasheet:
FullcoresTJ1751520000G.pdf
Description:
TERM BLOCK PLUG 17POS STR 5.08MM
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Current - IEC:
20A
Voltage - IEC:
300 V
Current - UL:
20 A
Voltage - UL:
300 V
Color:
Green
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C