Amphenol Anytek TJ16A1520000G
Part No.:
TJ16A1520000G
Datasheet:
FullcoresTJ16A1520000G.pdf
Description:
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 7.5MM
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Current - UL:
20 A
Voltage - UL:
300 V
Color:
Green
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C