Diotec Semiconductor TGL34-33A
Part No.:
TGL34-33A
Manufacturer:
Diotec Semiconductor
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-213AA
Datasheet:
FullcoresTGL34-33A.pdf
Description:
TVS MINIMELF 28.2V 150W UNIDIR
Manufacturer:
Diotec Semiconductor
Package/Case:
DO-213AA
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
28.2V
Voltage - Breakdown (Min):
31.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
45.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.3A
Power - Peak Pulse:
150W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-50°C ~ 150°C (TJ)