KYOCERA AVX TBJV686K025LRSB0023
Part No.:
TBJV686K025LRSB0023
Package:
2924 (7361 Metric)
Description:
CAP TANT 68UF 10% 25V 2924
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
95mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max):
0.160" (4.06mm)