Vishay Sprague T97H337M020EBA
Part No.:
T97H337M020EBA
Package:
3226 (8066 Metric)
Description:
CAP TANT 330UF 20% 20V 3226
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
100mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.315" L x 0.260" W (8.00mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.220" (5.60mm)