Vishay Sprague T97F336K050ESB
Part No.:
T97F336K050ESB
Description:
CAP TANT 33UF 10% 50V 3024
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
150mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.201" (5.10mm)