Vishay Sprague T97F157K025ESA
Part No.:
T97F157K025ESA
Description:
CAP TANT 150UF 10% 25V 3024
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
80mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.201" (5.10mm)