Vishay Sprague T97D686M025R8HSB
Part No.:
T97D686M025R8HSB
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
CAP TANT 68UF 20% 25V 2917
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.299" L x 0.173" W (7.60mm x 4.40mm)
Height - Seated (Max):
0.138" (3.50mm)