KEMET T493X337K010BB64307610
Part No.:
T493X337K010BB64307610
Description:
330.UF 10.0V
Packaging:
Bulk
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
50mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.169" (4.30mm)
Failure Rate:
B (0.1%)