Vishay Sprague T42M2227M025EZA
Part No.:
T42M2227M025EZA
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Nonstandard
Description:
CAP TANT 220UF 20% 25V SMD
Manufacturer:
Vishay Sprague
Series:
TANTAMOUNT™, T42
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
Type:
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):
200mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 85°C
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.319" L x 0.276" W (8.10mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)